Wycieczka w góry dla młodzieży - relacja

We wtorek (14. lipca) grupa naszej młodzieży pojechała na wycieczkę w Góry Stołowe.

Po drodze młodzież zatrzymała się w Nysie i zwiedziła tamtejszy kościół św. Piotra i Pawła. Dziś jest to kościół parafialny (www.piotripawel.nysa.pl), ale przez 50 lat (do 1997 roku) służył wspólnocie Wyższego Seminarium Duchownego. Jest to wyjątkowo piękna, barokowa świątynia, której wnętrze zdobią liczne obrazy i malowidła.

Kolejnym przystankiem na trasie była miejscowość Złoty Stok i znajdująca się tam atrakcja turystyczna Kotliny Kłodzkiej - czyli muzeum kopalni złota (www.kopalniazlota.pl). Po przejściu podziemnej trasy turystycznej (i obejrzeniu „Sztolni Gertrudy”) uczestnicy wycieczki udali się do „Sztolni Czarnej” (której wejście znajduje się u podnóża wielkiego kamieniołomu). Powrót na powierzchnię nastąpił podziemną kolejką.

Ze Złotego Stoku droga wiodła do Kudowy (skąd można było dostać się na teren Parku Narodowego Gór Stołowych). W tamtym miejscu była okazja do przejścia urokliwym labiryntem skalnym zwanym „Błędnymi Skałami”. Na stronie internetowej (www.polskieszlaki.pl/bledne-skaly.htm) czytamy: Powstałe bloki skalne tworzą kilkusetmetrową trasę turystyczną o niesamowitym uroku. Miejscami trzeba dosłownie przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami skalnymi. Wysokość korytarzy waha się w granicach 6-8 m, szerokość jest różna - miejscami wynosi tylko kilkadziesiąt centymetrów.

W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się w Polanicy (na pizzę). Po posiłku była jeszcze okazja do spaceru po tej miejscowości. Stamtąd młodzież powróciła do Łubnian (około godz. 21.30).

Ks. Marek Terlecki

Błędne Skały


Kopalnia złota w Złotym Stoku

Kopalnia złota w Złotym Stoku

Kościół Piotra i Pawła w Nysie

Inne wydarzenia

Pielgrzymka do Głębinowa
2020-08-29
Pielgrzymka do Głębinowa
Więcej...

Triduum Paschalne 2020
2020-04-11
Triduum Paschalne - 2020
Więcej...

Jasełka
2019-08-08
Jasełka w naszej parafii.
Więcej...

50-lecie święceń kapłańskich ks. Franciszka Brzenski
2019-08-08
50-lecie święceń kapłańskich ks. Franciszka Brzenski
Więcej...

Światowe Dni Młodzieży 2019 - Panama
2019-02-10
Światowe Dni Młodzieży 2019 - Panama
Więcej...